Głównym celem tego badania było zbadanie analizy porównawczej standardu „Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych (WCAG)” na Tajwanie oraz międzynarodowych standardów WCAG (WCAG 1.0 / WCAG 2.0).

Migracja z WCAG 1.0 do WCAG 2.0

Głównym celem tego badania było zbadanie analizy porównawczej standardu „Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych (WCAG)” na Tajwanie oraz międzynarodowych standardów WCAG (WCAG 1.0 / WCAG 2.0). WCAG na Tajwanie została założona przez Komisję ds. Badań, Rozwoju i Oceny (RDEC), Executive Yuan w 2002 roku. WCAG 1.0 została założona przez Inicjatywę Dostępności Sieci (WAI, organizację, która stworzyła system dostępności treści internetowych) na całym świecie Web Consortium (W3C) i stał się standardem W3C 5 maja 1999. WCAG 2.0 stał się standardem W3C 11 grudnia 2008.

Baza

WCAG na Tajwanie został utworzony na podstawie treści WCAG 1.0. Jednakże, jak ogłoszono WCAG 2.0 w 2008 r., Standardy kontroli oparte na WCAG 1.0 zostały poddane rewizji we wszystkich aspektach. Dlatego niniejsze badanie miało na celu analizę i porównanie różnic między standardami WCAG 2.0 i WCAG na Tajwanie. Wykorzystując „ludzką kontrolę” opartą na standardzie WCAG 2.0, w tym badaniu oceniono strony internetowe związane z niepełnosprawnościami zgodne ze standardem WCAG na Tajwanie.

Efekt

Wyniki sugerują, że migracja z WCAG na Tajwanie (w oparciu o WCAG 1.0) do WCAG 2.0 nie wymaga pełnej rewizji projektu strony internetowej. Sugestie skierowane do stron internetowych poświęconych niepełnosprawności na Tajwanie w celu opracowania i zapewnienia pełniejszego dostępu do sieci obejmowały: (1) strony internetowe bez przystępnego projektu powinny być bezpośrednio zgodne ze standardem WCAG 2.0 przy opracowywaniu dostępności sieci; (2) przyszłe promowanie dostępności sieci powinno obejmować wszystkie instytucje edukacyjne i powiązane stowarzyszenia / organizacje.

Więc

Dla przyszłych badań dostępność zasobów dla osób niepełnosprawnych i osiągnięcia rządu w zakresie dostępności sieci po wdrożeniu WCAG 2.0 na Tajwanie to tematy warte zbadania. Należy uwzględnić opinie ekspertów i informacje zwrotne użytkowników, aby odzwierciedlić rzeczywiste potrzeby osób niepełnosprawnych.

Comments are closed.